Meisje (14) per ongeluk doodgeschoten door broertje (13)

Karen Luiken-05 december 2021 om 09:02

Een 13-jarige jongen heeft in de Amerikaanse staat Georgia per ongeluk zijn 14-jarige zus neergeschoten. Dat zou volgens CNN gebeurd zijn met een zelfgemaakt pistool.

De jongen maakte en verkocht zelf vuurwapens. Toen op 27 november twee mensen naar zijn huis kwamen om zo’n pistool te kopen, liep het gruwelijk uit de hand.

Het duo ging er met het wapen vandoor zonder te betalen. De jongen pakte vervolgens een ander pistool en begon te schieten. Hij raakte daarbij alleen niet de twee dieven, maar zijn 14-jarige zus. Die overleefde de schietpartij niet.

De 13-jarige jongen is opgepakt en heeft toegegeven te hebben geschoten. Hij wordt beschuldigd van moord op zijn zus. Ook een 19-jarige verdachte die ervan wordt verdacht het zelfgemaakte pistool te willen kopen, is opgepakt.

Onderzoek ontdekt: Hitler had genetische aandoening die micro-penis kan veroorzaken

Chelsy Vanlerberghe-13 november 2025 om 10:42

Een nieuw DNA-onderzoek rond Adolf Hitler zorgt voor heel wat ophef. Voor een Channel 4-documentaire, ‘Hitler’s DNA: Blueprint of a Dictator’, analyseerden wetenschappers een bloedvlek op de sofa waarop de dictator in 1945 stierf. Die analyse wijst erop dat Hitler mogelijk Kallmann-syndroom had, een genetische aandoening die kan leiden tot lagere testosteronspiegels, niet-ingedaalde teelballen en zelfs een micro-penis.

Professor Turi King, gespecialiseerd in oude en forensische DNA-analyse, vertelt dat het onderzoek “bijna zeker” bevestigt dat Hitler slechts één teelbal had, een gerucht dat al jarenlang circuleerde. “De resultaten wijzen op Kallmann-syndroom. Als Hitler zélf naar dit DNA had gekeken zoals hij naar anderen keek, had hij zichzelf waarschijnlijk naar de gaskamers gestuurd", zegt ze.

Maar er kwam meer naar boven: de genetische profielen tonen ook een hoge aanleg voor autisme, schizofrenie en bipolaire stoornis. De makers benadrukken wel dat deze scores geen diagnoses zijn, maar wel een verhoogde genetische gevoeligheid tonen.

Volgens historicus Alex Kay kan het syndroom mogelijk ook verklaren waarom Hitler zijn hele leven moeite had met intimiteit en ongemakkelijk was in het gezelschap van vrouwen: “Niemand kon dat ooit echt plaatsen, maar dit onderzoek zou eindelijk een antwoord kunnen geven.”

De documentaire ontkracht ondertussen ook de theorie dat Hitler Joodse voorouders had. Iets wat al jaren onderwerp was van speculatie.

Steeds meer mannen laten ‘Scrotox’ zetten

Chelsy Vanlerberghe-12 november 2025 om 14:59- Foto:

Diana Polekhina on Unsplash

De wereld van cosmetische ingrepen wordt met de dag gekker. Lippen, kaken, billen… en nu dus ook: de balzak. Jawel, steeds meer mannen laten Botox injecteren in hun scrotum: een behandeling die online de naam Scrotox kreeg.

De procedure zou de huid daaronder gladder maken, rimpels verminderen en zelfs de testikels groter doen lijken. “Zo’n 80 procent van de mannen doet het puur om esthetische redenen", zegt Dr. Mike Tee van de Harley Street Skin Clinic. “Maar bij sommigen helpt het ook bij medische klachten, zoals overactieve spieren of overmatig zweten in het kruis.”

Toch is het niet zonder risico. Volgens artsen kunnen de spieren te veel ontspannen, wat leidt tot asymmetrie (lees: ongelijk hangende ballen) of zelfs een negatieve invloed op spermaproductie en vruchtbaarheid.

Ontdek meer