Familie van Astroworld-slachtoffer (14) klaagt Travis Scott aan

Karen Luiken-26 november 2021 om 13:17

Travis Scott wordt opnieuw aangeklaagd voor het drama dat zich een paar weken geleden afspeelde op het door hem georganiseerde festival Astroworld. De familie van John Hilgert, de 14-jarige scholier die omkwam tijdens het evenement, eist volgens People een schadevergoeding.

De familie stelt in de aanklacht dat de beklaagden de gezondheid, veiligheid en het leven van de concertbezoekers niet voldoende beschermd hebben. Er wordt gesproken van ‘grote nalatigheid’ en ‘roekeloze minachting’, die in het geval van hun 14-jarige zoon hebben geleid tot verwondingen en uiteindelijk ook de dood.

De ouders van John eisen nu een schadevergoeding wegens nalatigheid en willen bovendien dat er veranderingen komen bij de organisatie van concerten en festivals. Ze pleiten voor meer medische hulp en beveiliging op een evenemententerrein.

Het is niet de eerste zaak die Travis Scott aan zijn broek heeft hangen. De rapper is in de afgelopen weken meerdere keren aangeklaagd nadat er begin november verschillende doden vielen bij Astroworld.

(Foto: Reuters)

Mini-Vlammetje van De Warmste Week maakt het onzichtbare zichtbaar

Chelsy Vanlerberghe-04 november 2025 om 12:38

De Warmste Week draait dit jaar rond mensen die onzichtbaar ziek zijn: van chronische pijn tot mentale problemen die je niet aan de buitenkant ziet. Want wat je niet ziet, wordt vaak niet begrepen. Om dat thema kracht bij te zetten, kan je vanaf nu niet één, maar twee vlammetjes dragen: het klassieke Vlammetje én het Mini-Vlammetje. Dat laatste staat symbool voor onzichtbare ziektes en is een teken van erkenning en verbondenheid.

Het Vlammetjesduo kost 5 euro en is verkrijgbaar via dewarmsteweek.be of bij KBC. Wie wil, kan extra vlammetjes toevoegen voor 5 euro per stuk, een sleutelhanger scoren voor 7 euro of een omkeerbare Warmste Knuffel voor 12 euro. De opbrengst gaat naar 220 projecten die mensen met onzichtbare ziektes steunen.

Ook op tv krijgt het thema een gezicht. Siska Schoeters presenteert vier speciale afleveringen van 'Durf te vragen', waarin onder anderen Bart Tommelein, Slongs, Hans Van Nuffel en Elisabeth Lucie Baeten open praten over hun ziekte. “Ik ben blij dat we bijdragen aan meer begrip voor dingen waar we eigenlijk te weinig over weten”, zegt Siska.

Daarnaast presenteert Niels Destadsbader elke dag een live show vanuit Genk. Hij steekt op 18 december de vlam aan en sluit De Warmste Week af op kerstavond. “Het thema ligt me nauw aan het hart", vertelt Niels. “Mijn mama heeft fibromyalgie, een ziekte die je niet ziet, maar waar ze elke dag last van heeft.”

De Warmste Week vindt plaats van 18 tot en met 24 december in het Cosmogolempark in Genk en is te volgen op VRT 1, Studio Brussel, MNM, Ketnet en VRT MAX.

Haten jij en je bff dezelfde mensen? Dat is goed nieuws voor jullie vriendschap!

Karen Luiken-28 oktober 2025 om 11:21- Foto:

Photo by Ben White on Unsplash

Het is natuurlijk logisch dat het hebben van dezelfde interesses een vriendschap hechter kan maken. Maar wist je dat het haten van dezelfde mensen ook voor een betere band kan zorgen? Onderzoek heeft het bewezen.

Er zijn verschillende onderzoeken naar dit onderwerp gedaan en daaruit is elke keer gebleken dat het klopt. Bij twee studies rapporteerden deelnemers dat zij met hun beste vrienden vaker negatief praten over andere mensen dan positief.

Bij een ander experiment werden onbekende mensen aan elkaar gelinkt. De personen die dezelfde negatieve mening over een derde persoon hadden, voelden een sterkere band met elkaar dan de personen die een positieve mening over een derde persoon hadden.

Hoewel het misschien slecht klinkt, ontstaan veel vriendschappen met een gedeelde negatieve mening. Pas daarna wordt de band verder en dieper opgebouwd op basis van gedeelde normen en waarden.

Ontdek meer