Nike stelt release van sneaker Travis Scott uit na Astroworld-drama

Karen Luiken-16 november 2021 om 06:04

De sneaker die Travis Scott binnenkort samen met Nike zou uitbrengen, komt later dan verwacht. Het merk dat bekendstaat om zijn Swoosh-teken heeft besloten de release van de Air Max 1 x Cactus Jack uit te stellen vanwege het drama dat zich anderhalve week geleden afspeelde op het door Travis Scott georganiseerde festival Astroworld.

De bruine sneakers zouden eigenlijk op 16 december live gaan, maar TMZ laat nu weten dat die plannen worden uitgesteld. “Uit respect voor iedereen die getroffen is door de tragische gebeurtenissen op Astroworld, stellen we de lancering uit”, aldus Nike.

Het nieuws komt vlak na het verschrikkelijke bericht dat de 9-jarige Ezra Blount na een dagenlange coma is overleden. Hij bezocht het festival samen met zijn vader en raakte ernstig gewond. Het jongetje werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht en daar aan de beademing gelegd, maar hulp heeft helaas niet mogen baten.

Het totaal aantal doden staat nu op tien. Op de avond van het festival overleden al acht mensen. Vorige week overleed een 22-jarige studente aan de gevolgen van haar verwondingen.

Vapen en roken op terras vanaf 1 januari 2027 verboden

Karen Luiken-13 september 2025 om 04:36- Foto:

Photo by Chiara Summer on Unsplash

Het is vanaf 1 januari 2027 niet langer toegestaan om te vapen en roken op terrassen. Publieke rookkamers verdwijnen vanaf die datum. Dat heeft de federale regering besloten.

Met publieke rookkamers wordt gedoeld op rookruimtes op bijvoorbeeld luchthavens of in horeca, maar ook op plekken zoals sigarenclubs of shishabars.

Het besluit komt niet als een verrassing. Er waren al plannen om het rookverbod vanaf 1 januari 2026 te laten gelden, maar dat is nu met een jaartje uitgesteld zodat iedereen meer tijd heeft om alles te realiseren.

Horeca Vlaanderen is niet blij met de beslissing en blijft zich volgens HLN verzetten tegen het verbod.

Man (22) aangehouden voor moord op Charlie Kirk

Karen Luiken-12 september 2025 om 16:47

Na een klopjacht hebben autoriteiten vrijdag een verdachte gearresteerd voor de moord op Charlie Kirk. Het gaat om een 22-jarige man uit Utah. Dat meldt CNN.

Een familielid van de verdachte zou donderdagavond contact op hebben genomen met een vriend van de familie, die vervolgens contact opnam met de autoriteiten. De verdachte ‘zou hebben opgebiecht of gesuggereerd dat hij het incident had gepleegd’. Ook zou de verdachte volgens een familielid al vóór de schietpartij negatief over Charlie Kirk hebben gesproken.

Rechercheurs hebben inmiddels het geweer gevonden waar de daad mee gepleegd zou zijn. Bij het wapen lagen hulzen met daar teksten in gegraveerd zoals ‘Hé fascist, catch!’.

De rechts-conservatieve activist Charlie Kirk werd woensdag tijdens een debat op de Utah Valley University in zijn nek geschoten. Hij overleed niet veel later aan zijn verwondingen. Zijn vrouw en kinderen waren, net als zo’n 3.000 andere bezoekers, aanwezig bij het evenement. De verdachte ging er na zijn daad vandoor.

Ontdek meer